SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok
Telif Hakkı Bilgilendirmesi

 

Telif hakkı nedir?

Telif hakkı; videolar, filmler, şarkılar, kitaplar, müzikaller, video oyunları, tablolar, teknoloji kullanılarak üretilen eserler (örneğin, bilgisayar programları) gibi özgün eserleri korur. Genel olarak telif hakkı yasasıyla amaçlanan, kamu yararına özgün eserler oluşturulmasını teşvik etmektir. Özgün eserlerin telif hakkı koruması kapsamına girebilmesi için bir eser sahibi tarafından oluşturulmuş ve bir miktar yaratıcılık içeriyor olması gerekir. Özgün bir eserin eser sahibi sizseniz eserin telif hakkına genellikle siz sahip olursunuz.

Koruma; genellikle bir eser oluşturulduğu anda, bir tescil, sertifikasyon veya başka bir resmi işleme gerek kalmadan ortaya çıkar.

Türkiye telif hakkı yasasına göre; orijinal eserlerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve Türkiye dışından izinsiz ürün ithalatı yasaktır.

 


 

Ürün görselleri telif koruması kapsamında mıdır?

ambalajpazari.com’da bulunan ürün görselleri, kendi stüdyolarımızda çekilmiştir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. AlfaMarkt Elektronik Ticaret tarafından yazılı izin alınmadan kullanılması, çoğaltılması ve dağıtılması yasaktır.

 


 

Ürün görsellerimizi başka bir sitede veya sanal pazarlarda kullanmanız durumunda yapılacak işlemler nedir?

ambalajpazari.com’da bulunan ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmakta olan ürün görsellerimizi kullandığınız tespit edildiğinde ilgili departmanımız bir hafta içinde görselleri kaldırmanız veya değiştirmeniz için tarafınıza ulaşır. Bir hafta sonunda yapılan kontrolde kullanıma devam ettiğiniz belirlenirse hukuki süreç başlatılır.

 

 

Copyright 2021 ambalajpazari.com - Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et